Bardzo pożyteczna aktualizacja dla Windows 7

Wśród aktualizacji, jakie w tym miesiącu pojawiły się dla Windows 7, pojawiła się ta, usprawniająca pracę narzędzia Oczyszczanie Dysku. Teraz potrafi ono usuwać jeszcze więcej niepotrzebnych już plików.

W systemie Windows 7 znajduje się folder nazwany WinSxS, do którego Windows pobiera z usługi Windows Update pliki aktualizujące system. Pliki te są usuwane w momencie pojawienia się dodatku Service Pack, gdyż ów dodatek zawiera wszystkie dotychczas wydane aktualizacje.

Sęk w tym, że Microsoft nie planuje już wydawania kolejnych Service Packów dla Windows 7. Oznacza to, że przez ostatnie dwa lata folder WinSxS „puchł” co miesiąc o kolejne pliki instalatorów aktualizacji.

Jednak po zainstalowaniu nowej wersji narzędzia Oszczędzanie Dysku, która to jest dostępna już w Windows Update, będziemy mogli sami, na życzenie, pozbyć się tych niepotrzebnych już plików.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.