Dwie duże firmy z Mazowsza używały pirackiego softu do prowadzenia biznesu

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą sprawdzili komputery dwóch dużych firm z terenu Radomia i powiatu radomskiego. Okazało się że, używają nielegalnego oprogramowania. Po sprawdzeniu komputerów zabezpieczono 21 dysków i 2 serwery.

Policjanci wydziałów do zwalczania przestępczości gospodarczej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz Komendy Miejskiej Policji w Radomiu sprawdzili oprogramowanie komputerów używanych przez dwie duże firmy działające w Radomiu oraz na terenie powiatu radomskiego.

W firmie, działającej w branży AGD, funkcjonariusze zabezpieczyli 12 dysków komputerowych oraz serwer. Z kolei w firmie zajmującej się odnawialnymi źródłami energii zabezpieczono 9 dysków i serwer. Obie firmy wykorzystywały nielegalne oprogramowanie do prowadzenia działalności gospodarczej.

Uzyskanie programu komputerowego bez zgody osoby uprawnionej (producenta, twórcy) w celu osiągnięcia korzyści majątkowej jest zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie policjantki pochodzi z serwisu Shutterstock.

0
Źródło: KWP w Radomiu
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.