Galaxy S 5 ze… skanerem tęczówki?!

Na nowego członka rodziny Galaxy prawdopodobnie będziemy czekać krócej, niż rok. Czy Samsung zdąży wprowadzić przełomowe zmiany w swoim produkcie?

Z faktu, że Samsung jest nie do końca zadowolony ze sprzedaży swojego smartfona Galaxy S 4 (który nota bene sprzedaje się naprawdę świetnie) wynikają dwie rzeczy: po pierwsze jego następca zadebiutuje nie rok, ale 8 miesięcy po jego premierze, a po drugie – musi oferować naprawdę przełomowe funkcje, by zainteresować użytkowników.

Jedną z takich nowości ma być skaner tęczówki oka. Skoro Apple wprowadziło w najnowszym iPhone’ie 5S czytnik linii papilarnych, Samsung nie powinien korzystać z tej samej metody bezpieczeństwa, by nie narazić się na kolejne oskarżenia o kopiowanie pomysłów Cupertino (choć to oczywiście nie Apple wymyśliło biometrię).

Na razie nic więcej o tej nowej funkcji nie wiemy, a sama jej obecność w następnym modelu Galaxy S pozostaje na razie w sferze pogłosek.

Zdjęcie kobiety pochodzi z serwisu Shutterstock

Źródło: Android SaS
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.