Google chce cię jeszcze intensywniej szpiegować

Według niepotwierdzonych informacji, Google pracuje nad aplikacją dla Androida i iOS-a, która miałaby podglądać wszystko to, co robisz w telefonie. W zamian jej użytkownicy odnosiliby "dodatkowe korzyści".

Google chce wiedzieć o nas wszystko, co tylko się da. Nie dlatego, bo jest taki ciekawski, a po to, by móc usprawniać swoje algorytmy reklamowe i serwować nam takie reklamy, które nas zaintersują. Szykuje więc aplikację w wersji dla Androida i iOS-a, która ma za zadanie analizować i wysyłać Google’owi informacje na temat tego, co robimy w telefonach i tabletach. Po co ktokolwiek miałby taką aplikację instalować? Google w zamian ma oferować jej użytkownikom przeróżne nagrody. Niestety, nie wiemy jakie.

Dane z aplikacji Mobile Meter, bowiem tak ma się ona nazywać, mają być w całości zanonimizowane. Nie wiemy jakie dane, konkretnie, będzie owa aplikacja zbierała. Czekamy więc na oficjalny komunikat od firmy Google.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.