John Carmack sceptycznie o SteamOS i konsolach Valve

John Carmack to legenda, kojarzona z takimi markami jak Doom, czy samo id Software, które opuścił, żeby zająć się pracą nad rozwojem Oculus Rifta. Podczas panelu dyskusyjnego z Timem Sweeneyem i Johanem Anderssonem, wypowiedział się na temat planów Valve.

Carmack nie jest przekonany do pomysłu Newella i spółki, który ze zwykłego peceta chce zrobić konsolę do grania, z zainstalowanym Linuxem. Niestety, jeśli liczyliście na rzeczowe argumenty, muszę Was rozczarować. Carmack powołuje się na przeczucie. Według niego twórcy gier komputerowych nie poprą rewolucji Valve, masowo tworząc gry na Linuxa (a bez tego… no cóż, nic nie wyjdzie).

Carmack nie zawsze ma jednak rację. Kiedy Valve zaproponowało sprzedaż Dooma 3 na swojej nowopowstałej platformie Steam, Carmack nie widział w tym żadnego sensu. 10 lat po tym incydencie przyznaje się do błędu, więc zaznacza, że tym razem też może się mylić. Całość do obejrzenia tutaj:

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.