Ładowarka do telefonu i antywirus w jednym

Amerykańska firma Kaprica Security opracowała ładowarkę dla smartfonów z Androidem, która nie tylko uzupełnia prąd w baterii urządzenia, ale również skanuje smartfon w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, wirusów i rootkitów.

Ładowarka Skorpion firmy Kaprica Security ma zapewnić, cytując producenta, „najwyższe możliwe bezpieczeństwo swoim użytkownikom”. Urządzenie skanuje telefon w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i sygnalizuje diodami LED wykrycie ewentualnego „szkodnika”.

Doug Britton, dyrektor generalny Kaprica Security, twierdzi, że ów „antywirus”, dzięki temu że nie musi polegać na pamięci, procesorze i systemie telefonu by móc działać, jest szczególnie skuteczny.

Urządzenie ma kosztować 65 dolarów i pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Produkcją urządzenia zajmie się firma Belkin. Za możliwość skorzystania z funkcji antywirusowej trzeba będzie jednak dodatkowo zapłacić, a konkretniej 4 dolary miesięcznie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.