Microsoft chce nas skuteczniej śledzić

Według niepotwierdzonych informacji, firma Microsoft pracuje nad nowym mechanizmem śledzenia internautów, który ma być znacznie bardziej zaawansowany od wykorzystywanych obecnie ciasteczek.

Według anonimowych źródeł redakcji Ad Age, Microsoft niedawno rozpoczął prace nad mechanizmem, który potrafiłby śledzić poczynania internautów nie tylko w klasycznej przeglądarce internetowej, ale również na innych urządzeniach, takich jak konsole do gier czy smartfony.

Ad Age zadał sobie trud i poprosił Microsoft o komentarz w tej sprawie. Ten nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, oświadczając tylko, że „Zgadza się, że trzeba iść dalej niż tylko ciasteczka i że jego priorytetem jest opracowanie metod zaspokających interesy konsumentów”.

Niestety, brakuje jakichkolwiek informacji na temat czym ten mechanizm się różni od klasycznych ciasteczek i na jakiej zasadzie on działa.

0
Źródło: Advertising Age
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.