Microsoft i Google wspólnie walczą o tańszy Internet

Organizacja A4AI (Alliance for Affordable Internet) została powołana przez takie firmy, jak Google, Microsoft, Yahoo!, Facebook, Intel i kilka innych. Jej nazwa mówi właściwie wszystko: A4AI będzie walczyć o tańszy dostęp do Internetu na całym świecie.

A4AI chce, by na całym świecie dostęp do podstawowego szerokopasmowego łącza internetowego kosztował nie więcej, niż pięć procent miesięcznego dochodu obywatela. Na chwilę obecną, według danych A4AI, w krajach rozwijających się, za dostęp do Internetu płaci się nawet 30 procent miesięcznego dochodu.

Grupa ma zamiar promować zmianę polityki cenowej a także zmianę przepisów w niektórych krajach, które sztucznie zawyżają ceny dostępu do Internetu. Do końca bieżącego roku A4AI ma rozpocząć współpracę z rządami trzech do czterech krajów. Do końca 2015 roku: z rządzami 12 krajów. Co roku, również i w bieżącym, ma też publikować raporty dotyczące cen dostępu do Internetu w poszczególnych krajach. Czekamy niecierpliwie!

Źródło: A4AI
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.