Microsoft łata lukę w zabezpieczeniach… Windows 8.1

Premiera Windows 8.1 zaplanowana jest na 18 października. Tymczasem już w najbliższy wtorek w usłudze Windows Update pojawi się aktualizacja tego systemu, usuwająca problem z jego zabezpieczeniami.

W tym miesiącu Microsoft wyda osiem łatek dla swoich produktów. Cztery z nich oznaczone są jako krytyczne”. Jedna z nich dotyczyć będzie Internet Explorera i wykrytej w nim niedawno poważnej luki w zabezpieczeniach. Owa aktualizacja trafi również do Windows 8.1, Windows RT 8.1 i Windows Server 2012 R2, mimo iż te systemy nie miały jeszcze swojej rynkowej premiery.

Trzy z czterech „krytycznych” łatek dotyczyć będzie Windows XP. Jedna, dodatkowa, pojawi się dla jego 64-bitowej wersji, a także dla Windows Vista, Windows 8 i Windows 8. Windows RT dostanie dwie „krytyczne” łatki oraz jedną oznaczoną jako „istotną”.

Jak zawsze, Microsoft nie informuje o zagrożeniach które likwiduje, dopóki aktualizacje nie trafią do usługi Windows Update. W ten sposób cyberprzestępcy mają utrudnione zadanie w ich odnalezieniu.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.