Microsoft popsuł Google’a

Wraz z systemem Windows 8.1 pojawiła się nowa wersja przeglądarki Internet Explorer. Jak się błyskawicznie okazało, "jedenastka" niepoprawnie wyświetlała wyszukiwarkę Google.

Z nieznanych bliżej przyczyn przeglądarka Internet Explorer 11, po wejściu za jej pomocą przez użytkownika na witrynę wyszukiwarki Googke, przełączała się w tryb zgodności. W efekcie zamiast najnowszego wystroju owej wyszukiwarki, internauci widzieli jej archaiczną wersję, która na dodatek wyświetlała się z pewnymi drobnymi błędami.

Co jeszcze ciekawsze, problemy te nie występowały w wersji rozwojowej tej przeglądarki, a wyłącznie końcowej.

Wygląda na to, że Google wprowadził zmiany do swojej wyszukiwarki, co wpłynęło na to jak wyniki wyszukiwania są wyświetlane w niektórych przeglądarkach. Dokonaliśmy odpowiednich zmian by upewnić się, by to nie dotyczyło użytkowników Internet Explorera — oświadczył Microsoft. Faktycznie, od niedawna wszystko wróciło do normy. Co konkretnie było problemem, niestety, nie wiemy.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.