Nokia 1020 i 1520 będą obsługiwały pliki RAW

Osoby, które fotografują lustrzankami doceniają możliwość zapisu zdjęć w formacie RAW. Daje on nieporównywalnie większe pole manewru jeśli chodzi o ich późniejszą obróbkę.

Choć dla przeciętnego użytkownika format RAW będzie się wiązał wyłącznie ze zdjęciami zajmującymi ogromne ilości miejsca to możliwość zapisu fotografii właśnie w tym formacie docenią osoby, którym zależy na zachowaniu jak najlepszej jakości obrazu. Surowy obraz z matrycy aparatu pozwala na wyciągnięcie ze zdjęcia detali i poprawienie najczęstszych błędów. Możliwość bezstratnego modyfikowania ekspozycji czy zlikwidowanie przepalonego nieba uratują niejedno zdjęcie wykonane w gorszych warunkach oświetleniowych. Oczywiście wymaga to dodatkowego oprogramowania, ale w sieci można natrafić na mnóstwo bezpłatnych edytorów zdjęć tego formatu.

Zdjęcia w formacie RAW będą mogli zapisywać użytkownicy Lumii 1020 i 1520. Tym samym Nokia znów pokazuje jak istotną dziedziną dla marki jest fotografia komórkowa. Wczoraj pisaliśmy także o aplikacji Refocus Lens, która pozwoli zmienić punkt ostrości już po wykonanym zdjęciu.
0
Źródło: Petapixel.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.