Oto „najlepiej zabezpieczony” smartfon z Androidem na świecie

Ufundowany częściowo przez dotacje na IndieGoGo smartfon Quasar IV jest już w produkcji. Dzięki zastosowaniu sprzętowego szyfrowania danych, ma on być odporny na wszelkie próby ich kradzieży.

Steve Chao, dyrektor generalny firmy QSAlpha, odpowiedzialnej za smartfon Quasar IV, ogłosił, że ów smartfon nie tylko trafił już do masowej produkcji, ale również jego firma nawiązała współpracę z „największym na świecie” producentem OEM, dzięki czemu ów projekt będzie kontynuowany.

Quasar IV wyposażony jest w 3 GB pamięci RAM i czterordzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 2,3 GHz. Na dane otrzymamy aż 128 gigabajtów szyfrowanej przestrzeni. Z tyłu obudowy znajduje się dwuobiektywowy aparat, co ma pozwolić na powstanie „zaawansowanych aplikacji wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną”.

Główną zaletą telefonu ma być jednak quatrixowa technologia autoryzacji użytkownika, współpracująca z systemem Android. Dzięki niej, na nasze życzenie, informacje mogą być wysyłane tylko do innego użytkownika Quasar IV wyposażonego w ową technologię. Dane mają być „niemożliwe do przechwycenia”.

Telefon ma trafić do pierwszych klientów w połowie przyszłego roku.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.