Pierwsze na świecie panoramiczne wideo 360 stopni nakręcone z myśliwca

Dzięki połączeniu nagrań wykonanych równocześnie przez kilka kamer GoPro Hero umieszczonych na specjalnej głowicy fimry Kolor, możemy swobodnie "rozglądać się" w czasie trwania całego filmu. Efekt jest niesamowity!
Nagranie zostało wykonane powyższym modelem kamery sferycznej Freedom RIG 360
Nagranie zostało wykonane powyższym modelem kamery sferycznej Freedom RIG 360

Poniższe wideo zostało nagrane w Szwajcarii przez firmę Kolor 360, która zajmuje się sprzedażą sprzętu (głównie głowic) oraz oprogramowania do tworzenia zdjęć i panoram sferycznych, jak również tzw. wirtualnych wycieczek.

Efekt prezentowany na filmie osiągnięto dzięki zastosowaniu głowicy pozwalającej na nagrywanie kilkoma kamerkami GoPro Hero równocześnie, obejmującymi w sumie pełną sferę (360×180 stopni). Następnie specjalne oprogramowanie łączy poszczególne ścieżki obrazowe w panoramiczne, interaktywne wideo, które możemy swobodnie obracać tak jak chociażby na Google Street View.

Raczej niewielu z nas będzie mogło przelecieć się myśliwcem takim jak poniższy Hunter Hawker, więc tym bardziej warto obejrzeć to nagranie.

Źródło: Kolor.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.