Pierwsze problemy z iPhone’ami 5s

Wygląda na to, że wybrane partie produkcyjne iPhone'a 5s mają problem z czujnikami ruchu. Nie wiadomo co dokładnie jest problemem, ale wygląda na to, że gry i aplikacje wykorzystujące kompas, żyroskop lub akcelerometr mogą mieć problemy.
iPhone 5 i iPhone 5s na tym samym, równym stole (źródło: Gizmodo)

iPhone 5 i iPhone 5s na tym samym, równym stole (źródło: Gizmodo)

Redakcja Gizmodo, zaintrygowana skargami swoich czytelników, postanowiła przetestować czujniki ruchu w najnowszej wersji iPhone’a. Rezultaty nie były dobre. –

Potwierdzamy wadę nowego iPhone’a. Wskazania nie tylko są nieprecyzyjne. Są wręcz powodem do wstydu dla Apple’a — jak czytamy w artykule na Gizmodo.

Czujniki ruchu nie działają jak powinny. Kompas również wskazuje nieprawidłowy kierunek (nieznacznie), co utrudnia nawigację. Gry wyścigowe stają się niegrywalne, gdyż pojazd, sterowany ruchem telefonu, jest „znoszony” na jedną stronę. Z kolei akcelerometr wykrywa ruch, którego nie ma.

Mamy nadzieję, że to wyłącznie usterka w oprogramowaniu telefonu, która będzie mogła zostać rozwiązana przez aktualizację obecnego w iPhone 5s systemu operacyjnego…

0
Źródło: Gizmodo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.