Porównanie grafiki z PS3/Xboxa 360 i PS4

Na przykładzie gry Assassin's Creed IV: Black Flag możemy przyjrzeć się bliżej różnicom w grafice. Czy przesiadając się na konsole nowej generacji odczujemy znaczący skok technologiczny?

Na pierwszym materiale wideo widzimy różnice między PS3, a PS4. W tym ujęciu najbardziej rzuca się w oczy jakość wody. Fale oceanu są wyraźniejsze – podobnie jak tekstury. Pierwszy plan nie jest też tak bardzo rozmyty jak w przypadku wersji PS3. Niestety nie są to znaczące różnice. W niektórych ujęciach wersja na PS3 wygląda wręcz identycznie. Poniżej możecie obejrzeć różnice między Xboxem 360, a PS4 – tu także w grę wchodzą detale takie jak cienie drzew, deszcz czy ostrzejszy drugi plan. Mam wrażenie, że gdyby nagrania nie były podpisane mielibyśmy problem, by jasno określić, która wersja pochodzi z konsoli następnej generacji, ale może to wina kompresji nagrania. Zastanawiam się, czy podczas gry naprawdę odczujemy przeskok grafiki, zwłaszcza w przypadku tytułów multiplatformowych. Te nagrania trochę ostudziły mój entuzjazm.

Źródło: N4G.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.