Samsung pracuje nad aparatem 13 MP z optyczną stabilizacją obrazu!

Optyczna stabilizacja obrazu to nic nowego, ale w smartfonach pojawia się dopiero niedawno. Samsung jednak do tej pory ignorował pojawianie się modułów OIS w konkurencyjnych smartfonach.

Wygląda jednak na to, że Galaxy S5 oraz Note 4 będą wyposażone w aparat fotograficzny ze optyczną stabilizacją obrazu. Samsung przyznaje, że pracuje nad aparatem wyposażonym w matrycę 13 MP i system OIS, który będzie robił znakomite zdjęcia przy słabych warunkach oświetleniowych. Wg zapowiedzi nowa matryca ma robić 8x lepsze zdjęcia w ciemnym świetle, niż aparaty obecnie dostępne w telefonach komórkowych.

Pierwszym smartfonem ze stabilizacją obrazu była Nokia Lumia 920. Potem pojawił się jeszcze model 925, oraz 1020, a także HTC One. Samsung twierdzi, że OIS w tym ostatnim umożliwia na korygowanie przechylenia do 1°, co już jest zauważalne, zaś aparat w nowych smartfonach Galaxy ma korygować do 1,5°.

Wymiary nowego modułu to 10,5×10,5×5,9 mm i ma być on bardziej energooszczędny od obecnie dostępnych aparatów w smartfonach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.