Samsung robi elastyczne ekrany, ale LG ma elastyczne baterie!

Nowa generacja elektroniki z pewnością będzie musiała nas czymś zaskoczyć. Jednym z kierunków jest elastyczność.

Samsung właśnie zaprezentował

pierwszy na świecie telefon z nieco zakrzywionym ekranem. Zakrzywiony ekran nie oznacza jednak, że telefon jest elastyczny. To oznacza, że wszystkie pozostałe komponenty urządzenia są zwyczajne, a telefonu nie można zgiąć.

Elastyczność to wciąż melodia przyszłości, jeśli chodzi o elektronikę użytkową, ale dziś LG wykonało poważny krok ku jej spełnieniu. Chemiczny oddział koreańskiego producenta uruchomił masową produkcję elastycznych baterii, które pozwolą na budowanie równie elastycznego sprzętu, takiego jak smartfony, ale nie tylko. Mowa tu także o inteligentnych zegarkach, elektronice zintegrowanej z ubraniami czy elektronicznych okularach.

Co ciekawe produkcja ruszyła już w lipcu tego roku, a nowe baterie są już obecne w smartfonach LG G2. Koreańczycy twierdzą, że ich nowe baterie będą także sprzedawane innym producentom.

0
Źródło: ZDNet
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.