Sapkowski zapowiada nową książkę o wiedźminie

Mamy nadzieję, że jeszcze przed świętami w księgarniach pojawi się najnowsza książka Andrzeja Sapkowskiego - Sezon Burz, osadzona w świecie znanym z książek o wiedźminie Geralcie.

Książka nie będzie dotyczyła Geralta – nie przeczytamy o początkach Białego Wilka, ani o jego losie po śmierci. Za to pojawią się inne, znane nam dobrze postacie jak poeta Jaskier i największy obiekt westchnień Geralta – czarodziejka Yennefer. Sapkowski zapowiedział również, że w książce znajdą się bohaterowie znani z „innych bajek” – nie wiem jak interpretować tą informację, jednak mam nadzieję, że nie rozczaruję się nową lekturą.

Pojawia się też nowy wiedźmin, który jak to wiedźmini mają w zwyczaju szybko zostanie zamieszany w królewskie i czarodziejskie intrygi, niesłusznie oskarżony i zmuszony do stawieniu czoła całemu światu. A to wszystko na 404 stronach Sezonu Burz.

Oprócz tych szczątkowych informacji, portal kawerna.pl opublikował krótki fragment powieści, dostępny pod tym adresem: http://www.kawerna.pl/images/ebooks/sezon_burz_rozdzial_1.pdf

0
Źródło: kawerna.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.