Sharp przedstawia koncepcję bezramkowych wyświetlaczy

Kiedyś były ciężkie i grube, dziś są płaskie i eleganckie. Telewizja jak i same odbiorniki przeszły na przestrzeni kilkunastu lat dużą ewolucję. Dziś najbardziej pożądane są nie tylko ekrany ostre jak brzytwa i cieszące oczy doskonałą kolorystyką, ale także takie, które dobrze prezentują się w pokoju.

Ogólnie przyjęty trend mówi, że im mniejsza ramka telewizora, tym wygląda on lepiej. Producenci starają się oferować klientom maksimum obrazu przy jak najbardziej minimalistycznym designie. Ramka 4-5mm to już standard. Najnowsze telewizory oferują prawie niewidoczne 1-mm obramowanie, które pogłębia wrażenie efektu 3D.

Podczas targów CEATEC 2013 firma Sharp zaprezentowała swoją koncepcję bezramkowych wyświetlaczy. Na zdjęciach wykonanych przez dziennikarzy portalu Ubergizmo możemy zobaczyć jak dobrze komponują się one na ścianie. Ułożone obok siebie mogłyby funkcjonować jak jeden olbrzymi ekran i na pewno spełniłyby się w przemyśle rozrywkowym czy komercyjnym. Przypuszczalnie ich cena odstraszy początkowo domowego użytkownika, ale Sharp jest przekonany, że przyszłość telewizorów wygląda właśnie tak.

Źródło: Ubergizmo
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.