Sony i Rohm zapowiedziały szybsze ładowarki bezprzewodowe

Ładowanie bezprzewodowe to przyszłość, która staje się już teraźniejszością, zwłaszcza w przypadku smartfonów i tabletów. Dobra wiadomość jest taka, że będzie ono trwało coraz krócej.

Dwie firmy: Sony i Rohm niemal równocześnie ogłosiły opracowanie nowych generacji ładowarek bezprzewodowych. Warto podkreślić, że nie mówimy w tym momencie o jakichś patentach, które wejdą do sprzedaży w nieokreślonej przyszłości (lub nigdy…), ale o konkretnych urządzeniach, które na rynek wejdą w drugiej połowie 2014 roku.

Zarówno urządzenie Sony, jak i podzespoły produkowane przez firmę Rohm, będą pobierały ok. 10-15 W i zapewnią dwa razy bardziej wydajne ładowanie. Dzięki temu czas potrzebny do całkowitego naładowania zostanie skrócony do około 1 godziny. Oba rozwiązania będą też zgodne ze standardem Qi, opracowanym przez Wireless Power Consortium.

0
Źródło: nikkei.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.