Sony przypuszcza szturm na rynek smartfonów

W czasach niekwestionowanej dominacji Samsunga i Apple'a na rynku smartfonów, ale też wyraźnego kryzysu wielu innych firm, otwiera się szansa dla "tego trzeciego".

Tym trzecim chce zostać Sony, które po rozstaniu się z Ericssonem w 2011 roku, nie może zdobyć zaufania większej liczby klientów. Nie pomagają mu w tym ambicje innych firm, takich jak LG, jak również ofensywy z Chin – Lenovo, ZTE i Huawei. Japończycy planują jednak wyprzedzić swoich konkurentów i stać się trzecią siłą na rynku smartfonów.

Jak twierdzi Dennis van Schile, szef działu sprzedaży i marketingu Sony Mobile, japoński producent chce zdobyć 20 procent rynku Androida, który obecnie jest absolutnie zdominowany przez Samsunga.

Statystyki Gartnera z sierpnia 2013 roku nie są jednak obiecujące dla Sony, które zdobyło 2,2% rynku telefonów komórkowych (w rankingu smartfonów nie zostało nawet ujęte). W segmencie telefonów prowadzi Samsung z 24,7-procentowym udziałem w rynku, druga jest Nokia (14%), a trzecie Apple (7,3%).

0
Źródło: phoneArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.