Teledysk zrobiony z 4000 zdjęć portretowych

To nie są normalne portrety. Tak naprawdę to wcale nie są portrety, ani nawet nie zdjęcia. Każda z 350 osób biorących udział w tym projekcie została oddzielnie sfilmowana, a następnie klatki z tych filmów zostały odpowiednio przetasowane i zsynchronizowane. Efekt jest niesamowity, zresztą... oceńcie sami.

Jednak najpierw jeszcze trochę liczb. Samo nagranie tego teledysku trwało 7 dni, ale i tak bardziej skomplikowany okazał się montaż, który zajął aż 10 dni. Średnio w każdej sekundzie tego teledysku pokazywanych jest niemal 18 różnych portretów!

Sama piosenka nosi tytuł Young, a wykonuje ją zespół muzyczny The Paper Kites. Więcej uwagi warto jednak poświęcić twórcom teledysku – australijskiej firmie Oh Yeah Wow. W dużym skrócie można ją scharakteryzować w ten sposób: mają masę świetnych, oryginalnych pomysłów, które można obejrzeć na ich stronie. Ten teledysk jest tylko jednym z nich:

Jak się pewnie domyślacie, złożenie tego filmu było dość skomplikowane i czasochłonne. Tak naprawdę trudności były dwie – nie tylko odpowiednie „przetasowanie” śpiewających osób, ale i możliwie dokładne wyrównanie ich głów, twarzy, ust. Ale było warto!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.