Toshiba: „klienci biznesowi nie chcą Windows 8”

Microsoft dwoi się i troi, by przekonać korporacje do przesiadki na Windows 8 lub Windows 8.1. Partnerzy OEM Microsoftu oferują jednak dalej komputery z Windows 7, a przedsiębiorstwa ochoczo z tego korzystają.

Toshiba jest jednym z producentów sprzętu komputerowego, który dalej oferuje komputery z systemem Windows 7. I ta taktyka najwyraźniej się opłaca, bo, jak twierdzi wyżej wspomniana Toshiba, zdecydowana większość komputerów sprzedawanych firmom posiada system Windows 7 na pokładzie, a nie nowszego Windows 8.

Przy czym owa „zdecydowana większość” to nie jest stwierdzenie na wyrost. –

Jeżeli chodzi o klientów biznesowych, powiedziałabym, że 99 procent naszej sprzedaży to urządzenia z Windows 7. W tym momencie jest raptem kilka wyjątków na amerykańskim rynku korporacyjnym, które wybrało Windows 8 — Cindy Zwerling, pracownik działu marketingu B2B w Toshibie.

Zwerling dodaje również, że klienci biznesowi, którzy decydują się na porzucenie Windows XP, również decydują się na system Windows 7 zamiast na jego najnowszą wersję i nawet nie myślą o przesiadce na „Ósemkę”. Co z całą pewnością nie jest dla Microsoftu powodem do radości…

0
Źródło: ZDNet
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.