Ubuntu 13.10 z kontrowersyjną wyszukiwarką Dash już jest!

Co oferuje nowa wersja Ubuntu? To rozbudowana wyszukiwarka Dash, która w jednym momencie przeszukuje nie tylko zawartość komputera, ale także Internet.

Oczywiście funkcję można wyłączyć. Jednak Ci co tego nie zrobią, po wpisaniu hasła wyszukiwania dostaną wyniki z setek różnych źródeł i zostaną one wyświetlone bezpośrednio w systemie.

Ponadto wszystkie wyniki można filtrować w wygodny dla użytkownika sposób. Można także dodawać i usuwać coś, co Canonical nazwało soczewkami (Scopes). W ten sposób możemy także przeglądać wiadomości z sieci społecznościowych, szukać informacji w Google, grafik, informacji, czy przepisów, czy usługach wymienionych we wstępie.

Ponadto Ubuntu 13.10 wprowadza nową wersję pakietu biurowego – LibreOffice 4.0. Nowy pakiet aplikacji jest zintegrowany z Ubuntu menu bar, czyli specyficznym paskiem systemowy. Dzięki temu dobrze wpisuje się w interfejs nowego systemu. Ponadto Kernel systemu został zaktualizowany do wersji 3.11.3.

Nową wersję Ubuntu możecie pobrać z

oficjalnej strony systemu

. Ubuntu 13.10 dostępne jest także w edycji Kubuntu (bazującej na KDE), czy Xubuntu (wykorzystującej środowisko Xfce).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.