VLC dla Windows 8 prawie gotowy

Prace nad VLC dla Windows 8 trwają już od niemal roku. Wygląda jednak na to, że nie będzie już zbyt wielu opóźnień. Lada moment premiera?

Jean-Baptiste Kempf, szef grupy VideoLAN odpowiedzialnej za odtwarzacz VLC, poinformował, że premiera tego programu w wersji dla Windows 8 odbędzie się już niedługo. Aplikacja przechodzi już bowiem wszystkie testy certyfikacyjne pod warunkiem wyłączenia modułu odpowiedzialnego za dźwięk. Ten zostanie ukończony „za parę tygodni”.

VLC to darmowy program do odtwarzania filmów, tworzony przez entuzjastów w ich wolnych chwilach. Podbił serca użytkowników na całym świecie z uwagi na jego kompatybilność z praktycznie wszystkimi formatami audio i wideo oraz z uwagi na to, że korzysta z własnych, wbudowanych kodeków, nie zaśmiecając systemu.

Wersja dla Windows 8 wymagała jednak dodatkowego wysiłku i napisania aplikacji praktycznie od nowa. Zespół stwierdził więc, że nie jest w stanie jej opracować po godzinach i postanowił nająć etatowych programistów. W tym celu uruchomiono zbiórkę na KickStarterze, by móc ich opłacić. Zebrano 76 tysięcy dolarów.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.