Wielki sojusz na rzecz inteligentnych domów

Urządzenia domowe, systemy HVAC i elektronika użytkowa: wszystko "spięte" w jedną całość i dające się kontrolować nawet za pomocą twojego telefonu. By to osiągnąć, niezbędne są pewne informatyczne fundamenty. Pewne konsorcjum chce je opracować.

Firmy ABB, Bosch, Cisco i LG ogłosiły, że chcą nawiązać współpracę, która ma na celu opracowanie jednej platformy software’owej, która umożliwiłaby połączenie w jedną całość wszystkich elektronicznych elementów domów przyszłości. Obecne rozwiązania, stosowane w inteligentnych domach, są własnościowe i nie potrafią się porozumiewać z rozwiązaniami konkurencji.

Opracowana przez konsorcjum platforma ma zawierać wspólny, udokumentowany zestaw funkcji, standardów łączności i zabezpieczeń, pozwalając sprzętom dowolnej firmy na podłączenie się pod nią za pomocą kabli lub Wi-Fi, a użytkownikom za pomocą mobilnych aplikacji.

Konsorcjum nie podało nawet przybliżonej daty zakończenia prac nad omawianą platformą.

0
Źródło: Bosch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.