Windows 8.1 daje nowe możliwości aplikacjom

Aplikacje dla Windows Phone mogą już od jakiegoś czasu korzystać z systemu rozpoznawania mowy Microsoftu. Te dla Windows 8, niestety, nie miały takiej możliwości. Aż do dziś.

Microsoft ogłosił na oficjalnym blogu Binga, że od dziś system rozpoznawania mowy Bing Speech Recognition, znany z platformy Windows Phone, może zostać wykorzystany również przez deweloperów piszących aplikacje dla Windows 8, Windows 8.1 i Windows RT.

Jak twierdzi Microsoft, umieszczenie kontrolki SpeechRecognizerUX to raptem dziesięć dodatkowych linijek kodu w aplikacji, zakładając, że deweloper nie będzie chciał modyfikować zapewnianego przez Binga domyślnego interfejsu.

Kiedy użytkownik zechce skorzystać z owej niezmodyfikowanej kontrolki, wystarczy, że kliknie na ikonę z mikrofonem. Usłyszy wtedy sygnał dźwiękowy informujący, że można już wypowiadać polecenia, a na ekranie pojawi się wizualizacja rejestrowanego dźwięku. Po zakończeniu wydawania polecenia głosowego, musi on wcisnąć przycisk zatrzymujący nagrywanie. Wtedy na ekranie pojawi się to, co przed chwilą mówił użytkownik, w formie tekstowej.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.