Windows Phone 8.1 bez przycisku Wstecz?

Jedną z najbardziej znanych zmian w Windows 8.1 jest przywrócenie przycisku Start. Ten w niewyjaśnionych okolicznościach zniknął w Windows 8, co nie do końca spodobało się użytkownikom.

Tymczasem Paul Thurrott, który powołuje się na źródła w Microsofcie donosi, że nowa wersja systemu dla smartfonów – Windows 8.1 – również wprowadzi pewne zmiany w kwestii najważniejszych przycisków. Wg tych informacji Microsoft planuje zrezygnować z fizycznego przycisku wstecz. Powód – ludzie nie wiedzą do czego on służy, zwłaszcza gdy naciskają go wielokrotnie. Przycisk wykorzystywany jest także do otwierania menadżera zadań.

Ponadto Microsoft planuje poprawić działanie wielozadaniowości. Aktualizacja GDR3/8.1 wprowadzi możliwość zamykania wybranych aplikacji i poprawi działanie powiadomień. System wprowadzi również obsługę ekranów o wyższej rozdzielczości – do 1920×1080 włącznie jak i zapoczątkuje pojawianie się 7-calowych tabletów.

Pan Thurrott wspomina także o nowych uniwersalnych plikach binarnych, wspólnych dla Windows RT oraz Windows Phone. Wszystkie doniesienia znajdziecie

w tym miejscu

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.