Windows RT 8.1 bez kafelka z Pulpitem

Microsoft wykonał kolejny, drobny krok na drodze do zmarginalizowania Pulpitu w Windows RT. Tuż po instalacji wersji 8.1 tego systemu na ekranie startowym, w przeciwieństwie do poprzedniej wersji, nie pojawia się kafelek prowadzący do klasycznego interfejsu Windows.

Windows RT to system, który przede wszystkim bazuje na interfejsie Modern UI. Pulpit w nim istnieje właściwie tylko dlatego, że Microsoft nie zdążył przeprojektować na czas pod nowy interfejs wielu ze swoich aplikacji, w tym główne aplikacje Microsoft Office.

W pierwotnej swojej wersji system ten jednak oferował łatwy dostęp do Pulpitu za pomocą domyślnie przypiętego na ekranie startowym kafelka. Po aktualizacji do wersji 8.1 kafelek ten znika. Można dalej, rzecz jasna, samodzielnie przypiąć Pulpit na ekranie startowym, ale jego brak w domyślnej konfiguracji mocno sugeruje, że dni Pulpitu w Windows RT są już policzone.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.