Wirtualna Polska sprzedana! Połączy się z…

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączenie jej z Grupą o2.

Pomimo połączenia Wirtualnej Polski z Grupą o2, to nazwa tej pierwszej jest bardziej elektryzująca dla nowych właścicieli, dlatego powstanie nowa grupa medialna pod nazwą „Grupa Wirtualna Polska”. Zarówno zarząd o2, jak i Innova Capital wierzą, że właśnie powstaje nowy lider polskiego Internetu, w którego ofercie znaleźć mamy wszystko – począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail.

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce. Wartość transakcji opiewa na kwotę 375 milionów złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.