Zobaczcie kontroler Valve w akcji!

Valve właśnie udostępniło film, na którym pokazane jest zachowanie pada w różnych gatunkach gier. Na nagraniu można zobaczyć takie tytuły jak: Portal 2, Cywilizację 5, Counter Strike:GO i Papers Please. Wygląda na to, że kupowanie konsolowych padów do komputera PC odejdzie do historii...

Nawet jeśli osoba na nagraniu ćwiczyła wcześniej granie na tym kontrolerze (a prawdopodobnie tak było) to i tak całość robi ogromne wrażenie. Oto, już niedługo dostaniemy do rąk kontroler, który radzi sobie całkiem sprawnie zarówno z Cywilizacją jak i z Counter-Strike (i to bez auto-aima). Ten drugi tytuł prezentowany na padzie wydawał się tracić sporo z dynamiki rozgrywki, z drugiej strony każdy kto grał w strzelaniny sieciowe tylko na konsoli stwierdzi, że opowiadam bzdury. Fajną rzeczą jest możliwość przeprogramowania zarówno przycisków, jak i sterujących paneli dotykowych – w ostatniej grze – Papers, please oba pady emulują mysz komputerową, dzięki czemu ruchy na nich wykonywane są dublowane przez co kursor myszy na ekranie przesuwa się po prostu szybciej – pomyślcie o wygodzie takiego rozwiązania we wszystkich grach, w które da się grać jedną ręką, tylko za pomocą myszki.

0
Źródło: Valve
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.