„Czas na poważne gry dla Windows 8”

W Sklepie Windows dominują pozycje dla tak zwanych casualowych graczy. Można tam znaleźć proste, nieskomplikowane gry dla całej rodziny. To ma się jednak zmienić.

Phil Spencer, wiceprezes Microsoft Studios, ogłosił, że jego firma skupi się teraz na produkcjach dla „hardkorowych” graczy. Przyznał też, że Microsoft „nieco się pogubił jeżeli chodzi o wspieranie gier dla Windows”, ale zapewnił też, że wyciągnął wnioski ze swoich błędów i zajmie się teraz wysokobudżetowymi tytułami.

Zauważycie coraz więcej fajnych rzeczy dla Windows. Zdaje się, że mamy teraz więcej zaplanowanych na ten system projektów niż przez ostatnie dziesięć lat — stwierdził Spencer.

Niestety, nie wiemy o jakie gry może chodzić. Nie wiemy też, czy owe nowe gry będą wymagały systemu Windows 8, czy też również będzie można je zainstalować na starszych wersjach tego systemu operacyjnego. Z całą pewnością będą jednak wykorzystywać platformę Xbox Live.

0
Źródło: Shacknews.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.