„Trzy konsumenckie wersje Windows to za dużo”

Na chwilę obecną, Microsoft proponuje aż trzy konsumenckie systemy operacyjne: Windows 8.1, Windows RT 8.1 i Windows Phone 8. W przyszłości jednak ma się to zmienić i ilość tych systemów ma być zredukowana.
Julie Larson-Green

Julie Larson-Green

Mamy Windows Phone. Mamy Windows RT i mamy pełnego Windowsa. Nie będziemy oferować trzech systemów. — to fragment przemówienia Julie Larson-Green, wiceprezes działu urządzeń i studiów w Microsofcie, podczas konferencji UBS Global Technology Summit. Microsoft, o czym mówi się już od jakiegoś czasu, chce doprowadzić do tego, by istniał jeden elastyczny Windows na wszystkie dostępne urządzenia.

Microsoft już teraz unifikuje narzędzia deweloperskie dla wszystkich trzech systemów, ułatwiając deweloperom przenoszenie aplikacji pomiędzy nimi. Owa integracja ma iść, jak twierdzi Larson-Green, dużo dalej. –

Dopiero zaczęliśmy. Szykuje się dużo zabawy. Mamy dużo ekscytujących rzeczy, które pokażemy już w przyszłym roku — stwierdziła.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.