AppleTV: wolisz płaski czy wygięty ekran?

Wszystko za sprawą oficjalnie potwierdzonej informacji o przejęciu przez Apple’a firmy PrimeSense, która miała decydujący udział w projektowaniu Kinecta (pierwszej generacji). To realna przesłanka wskazująca na to, że Apple również myśli o wprowadzeniu własnego kontrolera ruchowego. Dalszym logicznym rozwinięciem tego wątku jest powrót do rozważań o systemie zorganizowanym wokół telewizora Apple’a, określanego roboczo jako AppleTV lub iTV.
AppleTV: wolisz płaski czy wygięty ekran?

No to teraz coś na pobudzenie wyobraźni;-) Przedstawiamy Wam serię bardzo realistycznie wyglądających grafik autorstwa Martin Hajka, czyli jego pomysł na AppleTV. A właściwie to dwa pomysły, bo Hajek zaprezentował “konserwatywnie” wyglądające urządzenie z płaskim ekranem oraz znacznie ciekawszą, ale i bardziej kontrowersyjną wersję z ekranem wygiętym.

Wersja płaska jest wręcz do bólu zwyczajna – jak na produkty Apple’a, oczywiście. Przypomina po prostu jeszcze jedną wersję iMaca, z charakterystyczną stopką i zaokrąglonymi rogami obudowy:

Ciekawsza jest wersja z ekranem wygiętym, opartym zapewne na technologii OLED – tej samej, którą możemy spotkać we wchodzącym właśnie do sprzedaży smartfonie LG Flex.

Trzeba przyznać, że wygląda to rzeczywiście ciekawie i innowacyjnie, ale… czy to rzeczywiście praktyczne rozwiązanie? Ekran wygięty do wewnątrz na pewno sprawdziłby się monitorach stawianych na biurku i wykorzystywanych przez jednego użytkownika, ale w przypadku stawianego w salonie centrum domowych multimediów to trochę dziwny pomysł. Jeśli już, to lepszym rozwiązaniem byłoby zapewne zastosowanie ekranu wygiętego delikatnie na zewnątrz.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?