Bitcoin kosztuje już ponad 1000$

Na japońskiej giełdzie Bitcoin - Mt. Gox, która zaczynała jako... strona do wymiany kart Magic: The Gathering internetowa waluta przekroczyła właśnie granicę 1000 dolarów.

A konkretniej: Bitcoin kosztuje teraz 1 030$, chociaż w chwili pisania tego tekstu cena z pewnością zmieniła się kilka razy.

Popularność Bitcoina rośnie lawinowo. Głównymi powodami tego stanu rzeczy jest coraz większy popyt na walutę w Chinach i posiedzenia w amerykańskim Senacie, na których o Bitcoinie pozytywnie wypowiedział się między innymi Ben Bernanke – Przewodniczący Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych

Sceptycy twierdzą, że internetowa waluta jest taką samą bańką, jak chociażby akcje tzw „dotcomów” czyli spółek internetowych, które przeżywały swoje lata świetności ok. 10 lat temu. Bańka, czy nie – jak na razie na Bitcoinie da się jeszcze sporo zarobić.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.