Bransoletki, zegary, stoliki do kawy – drugie życie iPhone’ów

Twice Used to projekt, który ma podwójny cel: chce wyeliminować niebezpieczne odpady elektroniczne tworząc nowoczesne produkty, które ozdobią nasz dom lub zawitają do naszej garderoby.

Chris Koerner od trzech lat zajmuje się naprawą smartfonów Apple’a. Podczas prac nad recyklingiem szkła z wyświetlaczy wpadł na pomysł, by części, których nie da się już przetworzyć wykorzystać w nieco inny sposób. Zamiast wyrzucać na śmietnik rozbite ekrany czy pęknięte obudowy Koerner zaczął projektować różnego rodzaju dekoracje. Nawiązał współpracę z wieloma serwisami w USA, które dostarczają mu potrzebnych części, a teraz młody projektant zamierza sprzedawać swoje prace za pośrednictwem Kickstartera.

Elegancki zegar ścienny nabyć można za 75$. Za 35$ otrzymamy kolorową, kwadratową ramkę na zdjęcie wykonaną z tylnej części obudowy iPhone’a, a bransoletkę z przycisków Home dostaniemy za 10$ mniej.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.