Co Apple przekazał NSA?

Firma Apple zdecydowała się pójść w ślady Microsoftu i opublikowała informacje na temat swojej współpracy z rządami przeróżnych krajów. To pierwszy tego typu dokument w historii tej firmy.

Apple rozpoczyna swoje oświadczenie od otwartej krytyki rządu amerykańskiego. Firma wyraża swoje duże niezadowolenie z powodu konieczności utajnienia szczegółów jej współpracy ze służbami bezpieczeństwa, do czego zobowiązuje ją prawo i nakazy sądowe. Twierdzi, że nie może przekazać większej ilości informacji, mimo iż uważa, że powinny one być znane opinii publicznej. Co więc mógł opublikować Apple?

Raport opublikowany przez firmę dotyczy pierwszej połowy 2013 roku. W tym okresie otrzymała ona od rządu amerykańskiego niespełna dwa tysiące żądań o ujawnienie informacji na temat prawie trzech tysięcy użytkowników. Apple, jak twierdzi, ujawnił dane tylko niecałych tysiąca osób.

Apple informuje również, że prowadzi rozmowy z odpowiednimi organami rządowymi, których celem jest zniesienie blokady informacyjnej na temat praktyk amerykańskich służb bezpieczeństwa.

0
Źródło: Apple
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.