Dostała mandat za jazdę w Google Glass

Cecilia Abadie przejdzie do historii jako pierwszy użytkownik Google Glass, który został ukarany mandatem za korzystanie z urządzenia.

Zamieszkała w San Diego, Abadie została tam zatrzymana przez drogowy patrol policji. Powodem zatrzymania było niewielkie przekroczenie prędkości. Jednak kiedy policjant zobaczył, że kobieta ma na sobie okulary Google’a, stwierdził, że narusza ona tym samym kalifornijski kodeks ruchu drogowego, który zabrania, żeby kierowca miał w polu widzenia włączony i aktywny wyświetlacz elektroniczny.

Wyjątkiem od tej reguły są nawigacje GPS i z pewnością sprawny prawnik zdołałby udowodnić, że Google Glass kwalifikuje się właśnie do tej kategorii, jednak z tego co wiemy kobieta po prostu przyjęła mandat i zapomniała o całej sprawie.

Pytanie, co tak naprawdę oznacza ten precedens? Czy amerykańscy kierowcy mogą pożegnać się z noszeniem Google Glass podczas jazdy samochodem?

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.