Dyrektor generalny BlackBerry odchodzi!

Firma BlackBerry właśnie ogłosiła, że Thorsten Heins, jej dyrektor generalny, nie będzie pełnił już swojej funkcji. "Jeżyna" anulowała też plan sprzedaży samej siebie za 4,7 miliarda dolarów na rzecz Fairfax Financial Holdings.
Thorsten Heins

Thorsten Heins

BlackBerry ma nowy plan na powrót do dawnej świetności. Chce pozyskać od Fairfaxu i innych inwestorów miliard dolarów, zamieniając go na obligacje zmienne. Były już dyrektor generalny firmy zostanie zastąpiony tymczasowo przez Johna S. Chena, który pełnił rolę CEO w firmie Sybase. Chen otrzyma też miejsce w zarządzie firmy.

Nie wiemy jednak co te zmiany w praktyce oznaczają dla BlackBerry. Do niedawno uważano, że legendarny producent smartfonów zostanie kupiony przez mocniejszego gracza. Wygląda jednak na to, że „Jeżyna” dalej chce walczyć na rynku własnymi siłami. Niestety, przynajmniej na razie, urządzenia z systemem BlackBerry 10 nie sprzedają się najlepiej.

0
Źródło: BlackBerry
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.