Funkcja strumieniowania w Xbox One na razie niedostępna

Możliwość transmitowania na żywo swoich postępów w dowolnej grze to coraz bardziej popularne zajęcie tysięcy graczy na całym świecie. Zapowiadana funkcja Xbox One, która miała umożliwiać strumieniowanie obrazu z gier bezpośrednio na Twitch.tv niestety nie pojawi się w dniu premiery.

Na swoim blogu, Microsoft tłumaczy brak funkcji tym, że według producenta nie „spełnia ona standardów oczekiwanych przez społeczność portalu Twitch.tv”. Co to oznacza? Że albo nie działa, albo przesyłanemu obrazowi daleko jest do bycia płynnym. To oczywiście tylko nasze przypuszczenia.

O ile brak tej funkcji z pewnością nie spowoduje, że ten kto chciał kupić Xboxa nagle zmieni zdanie i pobiegnie do konkurencji, o tyle brak strumieniowania to znacznie mniejszy szum w mediach i na portalach społecznościowych.

Dla porównania – Playstation 4 pozwala na bezproblemowe (o ile posiadamy odpowiednie łącze internetowe) strumieniowanie gier. Dodatkowo, użytkownicy PS4 mogą wybrać, czy chcą transmitować swoją rozgrywkę na Twitch.tv, czy na Ustream.tv.

Jak na razie jedynym sposobem utrwalenia swoich wyczynów na Xboxie jest nagrywanie 5-minutowych filmów i udostępnianie ich w Sieci… Przyznacie chyba, że to nie do końca to samo.

0
Źródło: news.cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.