Jest nowa Opera dla Androida

Opera szykuje swoje przeglądarki na telefony od prawie dwóch dekad. Ale tablety to inna para kaloszy. Oprócz tego, że są oczywiście większe, tablety wprowadzają w inny nastrój i oferują bardziej relaksacyjny typ kontaktu z urządzeniem.

Jak twierdzi sam producent, zamiast skalowania znanej nam przeglądarki ze smartfonów zwyczajnie do większego rozmiaru tabletowych ekranów, cały interfejs został przemyślany i opracowany od nowa. W efekcie chociażby przyciski „wstecz” i „dalej” ulokowane są tam, gdzie najczęściej spoczywają palce w trakcie użytkowania tabletu.

Opera 18 wprowadza kilka nowych funkcji:

  • Funkcja Odkrywaj to jedno miejsce dla newsów, informacji sportowych i innych interesujących artykułów. Przesuń palcem z prawej do lewej na ekranie startowym, by dostać się do osobistego panelu, grupującego newsy z danego kraju.
  • Tryb Off-Road pomaga dostać się do sieci w trudnych warunkach, takich jak Wi-Fi w zatłoczonej kawiarni. Tryb Off-Road kompresuje dane, by zminimalizować ich transfer potrzebny do surfowania.
  • Szybkie wybieranie to duże, kwadratowe miniatury umożliwiają łatwe dodawanie i organizowanie ulubionych stron.

Operę 18 na tablety możecie pobrać z Google Play.

0
Źródło: Opera
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.