Komputery na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zostały zarażone

Rosyjski ekspert ds bezpieczeństwa, Eugene Kaspersky potwierdził, że niektóre komputery na ISS zostały zarażone wirusem Stuxnet, który na orbitę trafił na zainfekowanym wcześniej dysku USB jednego z kosmonautów.

Jak na razie, Kaspersky odmówił udzielenia jakichkolwiek informacji na temat szkód wyrządzonych przez złożliwe oprogramowanie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Nie wiemy też, czy wirus został już usunięty przez personel stacji. Praca na orbicie ziemskiej sama w sobie jest niebezpieczna, jeśli dodatkowo system komputerowy, którego zadaniem jest ochrona załogi, został zainfekowany to… sytuacja wygląda nieciekawie.

Nie jest to pierwszy przypadek zainfekowania komputerów ISS. A historia za każdym razem wygląda tak samo: ktoś z personelu podłącza swój, zainfekowany na Ziemi, dysk USB i… inżynierowie przebywający na orbicie mają dodatkowe zajęcie na kilka godzin.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.