Kupując gry w Humble Bundle nie dostaniemy już kluczy na Steam

Dotychczas, zakup gier na Humble Bundle wyglądał tak: płaciliśmy za paczkę oferowanych gier tyle, ile uznaliśmy za stosowne i otrzymywaliśmy klucze do gier, gotowe do aktywowania na platformie Steam. Teraz będzie trochę inaczej.

Teraz, po dokonaniu transakcji na Humble Bundle, zamiast otrzymać klucze aktywacyjne, zostaniemy poproszeni o zalogowanie się na nasze konto Steam. Po zalogowaniu się, zakupione przez nas gry zostaną aktywowane automatycznie.

Skąd ta zmiana?

Okazuje się, że nie wszyscy uszanowali szlachetne idee, które przyświecały twórcom Humble Bundle i kupowali paczki gier hurtowo, żeby potem handlować kluczami aktywacyjnymi na własną rękę. Dla kogoś, kto kupuje gry tylko dla siebie ta zmiana sprawi, że kupowanie gier na HB stanie się jeszcze bardziej wygodne. Niestety, w przypadku kiedy którąś grę z zakupionego właśnie pakietu już posiadamy, a nabyty klucz chcieliśmy podarować znajomemu… cóż, będzie to niemożliwe.

0
Źródło: polygamia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.