Nexus 8 na zdjęciu

Google na swojej witrynie promującej Androida KitKat umieścił zdjęcie nowego tabletu, o którym wcześniej nikt nie informował. Czy to zwykła makieta, czy też pierwsza zapowiedź nowego Nexusa?

Zdjęcie przedstawia osobę trzymającą dziwny, ciekawy i tajemniczy tablet z Androidem KitKat. Przypomina on Nexusa 7, ale czujne oko zauważy od razu kilka różnic. Urządzenie jest mniejszej grubości, ma cieńszą ramkę i większy ekran, a także posiada kamerę do wideorozmów.

Nie wiemy nic więcej na temat tego tabletu. Jeżeli istnieje naprawdę, a nie jest tylko makietą na potrzeby zdjęcia, jego produkcją najprawdopodobniej zajmuje się LG, który jest również producentem smartfonów Nexus 4 i Nexus 5. LG pracuje też nad 8-calowym tabletem V510.

To nie byłby pierwszy raz, kiedy Google w ten sposób przez przypadek zapowiada nowe produkty. Nexus 5 pojawił się już przez „przypadek” w jednej z reklam Google’a jakiś czas przed jego oficjalną zapowiedzią, a Eric Schmidt dał się sfotografować trzymając w ręku Moto X, również przed jego oficjalną premierą.

Zdjęcie zostało już usunięte przez Google’a i zastąpione zdjęciem Nexusa 7.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.