Okulary słoneczne, które podładują Twojego iPhone’a

O okularach piszemy najczęściej w kontekście wirtualnej rzeczywistości. Podczas gdy świat zachwyca się wynalazkami pokroju Google Glass młody projektant Sayalee Kaluskar z Miami Ad School wpadł na pomysł, który w jeszcze inny sposób może podnieść funkcjonalność tej popularnej części naszej garderoby.

Koncepcja jest prosta. Skoro okulary przeciwsłoneczne chronią nas przed słońcem, dlaczegóż by nie wykorzystać energii najjaśniejszego obiektu na niebie do własnych potrzeb? Ray-Ban Shama Shades to okulary, które posiadają panele słoneczne zamontowane na zausznikach.W ciągu dnia trzymając je na nosie zbieramy energię, którą w dowolnej chwili możemy podładować iPhone’a – wystarczy, że wyciągniemy oprawki z okularów i podłączymy bezpośrednio do telefonu.

Głębsze szczegóły techniczne nie są jeszcze znane, ale sugerując się wielkością paneli słonecznych możemy przypuszczać, że raczej nie będą one w stanie zasilić do pełna baterii naszego smartfona. Raczej pomogą nam lekko podładować urządzenie w awaryjnych sytuacjach.

0
Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.