PS4 najszybciej sprzedającą się konsolą w historii marki PlayStation

PS4 najszybciej sprzedającą się konsolą w historii marki PlayStation

PS4 było projektowane ku zadowoleniu graczy. Cieszymy się, że reakcja konsumentów jest tak fenomenalna.” – powiedział Andrew House, dyrektor generalny grupy Sony Computer Entertainment.

Milion sprzedanych egzemplarzy w dobę i to wyłącznie w dwóch krajach świata (USA i Kanadzie) jest nadzwyczaj dobrym wynikiem. Dla porównania konsole poprzedniej generacji (PS3) w Ameryce Północnej w ciągu 2 tygodni od premiery rozeszły się w zaledwie 197 tys. sztuk. Jak widać optymistyczne prognozy analityka Michaela Patcher’a, który we wrześniu przewidywał przedpremierową sprzedaż urządzenia na poziomie 1,5 sztuk nie były przesadzone. 29 listopada PS4 zadebiutuje w Europie i Ameryce Łacińskiej. Analitycy sugerują, że PS4 przekroczy sprzedaż 5 milionów egzemplarzy do końca tego roku. Ciekawe, jak szybko konsoli nowej generacji uda się pobić rekordową ilość 155 milionów sztuk, które ustanowiło PS2.

W tym tygodniu, 22 listopada zadebiutuje w USA także Xbox One. Zobaczymy, czy jego produkt Microsoftu też będzie rozchodził się w równie szybkim tempie.