Rusza sprzedaż smartfonów Jolla!

Grupa inżynierów pracujących dla Nokii, po tym jak ich pracodawca zdecydował się porzucić system MeeGo i skupić się na Windows Phone, postanowiła stworzyć firmę Jolla, która ma na celu stworzenie smartfonu z systemem Sailfish, czyli następcą MeeGo.

stworzenie smartfonu z systemem Sailfish, czyli następcą MeeGo.

Smartfon Jolla ma dziś swoją rynkową premierę. Póki co, dostępny jest wyłącznie w jednym kraju (Finlandia) u jednego operatora (DNA). Wkrótce jednak ma być dostępny również na innych rynkach.

Jolla jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor firmy Qualcomm, gigabajt pamięci RAM, 16 gigabajtów pamięci masowej, slot na kartę microSD i 4,5-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 960 x 540 pikseli. Cena: 399 euro.

Pracujący w telefonie Jolla system Sailfish OS jest niczym innym, jak uaktualnionym systemem MeeGo, znanym ze znakomitego smartfonu Nokia N9. System ten jest w pełni wielozadaniowy, a jego twórcy obiecują jego częste i darmowe aktualizacje.

0
Źródło: V3.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.