Samsung pokazuje nowego smartfona z ekranem 5,25″

Do zliczenia wszystkich produktów z linii Galaxy z pewnością nie wystarczyłoby palców i u rąk, i u nóg, ale nie przeszkadza to Samsungowi we wprowadzaniu kolejnych modeli.

Najnowszym z nich jest Galaxy Grand 2 – smartfon, a raczej phablet z 5,25-calowym wyświetlaczem TFT o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Ponadto urządzenie wyposażone jest w czterordzeniowy procesor, ale z taktowaniem tylko 1,2 GHz, wsparty 1,5 GB pamięci RAM. Wewnątrz znajdziemy jeszcze 8 GB wbudowanej pamięci flash, gniazdo kart microSD, 8-megapikselowy aparat cyfrowy z fleszem LED, 1,9-megapikselową kamerę HD z przodu, łączność WiFi i Bluetooth 4.0, a także nawigację GPS + GLONASS. Zabraknie natomiast łączności 4G LTE, bowiem nowy model pracuje jedynie w sieci HSPA+. Dużą zaletą jest możliwość skorzystania z dwóch kart SIM.

Obudowa urządzenia, wyraźnie wpisująca się w dotychczasowe wzornictwo koreańskiego producenta, mierzy 8,9 mm grubości, zaś waży 163 gramy. Bateria ma pojemność 2600 mAh. Nad wszystkim czuwać będzie system operacyjny Android w wersji 4.3 Jelly Bean.

Samsung na razie nie podał ani daty rynkowej premier, ani ceny swojego nowego phabletu.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.