’Selfie' uznane za słowo roku

Selfie to angielska nazwa zdjęcia robionego sobie "z ręki", które najczęściej publikujemy potem na wybranych przez nas portalach społecznościowych. Częstotliwość jego użycia, według redaktorów wydawnictwa Oxford Dictionaries, w ciągu roku wzrosła o 17 000%.
Jedna z najlepszych 'selfies'

Jedna z najlepszych 'selfies'

Nic więc dziwnego, że wspomniani wyżej redaktorzy postanowili wyróżnić nowe słówko tytułem „słowa roku”. Przypomnijmy również, że 'selfie' zostało dodane do internetowej wersji Oksfordzkiego Słownika J. Angielskiego w Sierpniu tego roku.

My na autoportrety wykonywane z ręki, najczęściej za pomocą komórki, tabletu, czy kamerki internetowej mamy nieco mniej cenzuralne określenie, którego niestety postanowiliśmy nie podawać do wiadomości publicznej (chociaż i tak pewnie już je słyszeliście).

I tak oto ponownie mamy piękny przykład tego jak Internet i technologia zmieniają naszą kulturę. Ciekawe jakie nowe słowa wprowadzi masowy druk 3D i powszechnie dostępne technologie umożliwiające zanurzenie się w wirtualnej rzeczywistości.

0
Źródło: news.cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.