Skradziono 70 tysięcy kart kredytowych

Firma Loyaltybuild i jej klienci mają nie lada zmartwienie. Cybeprzestępcom udało się ukraść z jej bazy danych dane dotyczące 70 tysięcy kart kredytowych. Dane były kompletne i niezaszyfrowane.

Nie tylko cyberprzestępcy zdołali złamać zabezpieczenia informatyczne firmy Loyaltybuild, ale również zdołali wyciągnąć z jej bazy danych dane na temat 70 tysięcy kart kredytowych. Złodzieje przejęli nie tylko same numery kart i dane ich właścicieli, ale nawet kody CCV powiązane z tymi kartami. Jakby tego było mało, wszystkie zdobyte przez cyberprzestępców dane nie były zaszyfrowane, co oznacza, że mogą oni w dowolnym momencie skorzystać z tych kart.

Dodatkowo, przestępcy przejęli dane dotyczące 1,5 miliona klientów firmy. Owe dane to ich nazwiska, adresy, numery telefonów i adresy e-mailowe.

Firma Loyaltybuild zajmuje się analizą i przetwarzaniem danych na zlecenie innych firm. Póki co, nie komentuje ona całego zdarzenia.

0
Źródło: The Irish Times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.